0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Akademik Yayınlar

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

   

4 Ürün(ler)

 1. Nitel Araştırma Yöntem, Teknik, Analiz ve Yaklaşımları

  Günümüzde nitel araştırmalar en az nicel araştırmalar kadar büyük önem taşımaktadır. Nitel araştırmalarda kullanılan yöntem ve teknikler çalışma alanından çalışma alanına değişkenlik göstermektedir. Bu kitap, genel anlamda psikoloji, sosyoloji, antropoloji, yabancı dil eğitimi ve eğitim bilimleri gibi alanlarda yapılan nitel araştırmalara yönelik bir yaklaşım benimsemektedir.

  Normal Fiyat: 39,00 ₺

  Special Price 35,00 ₺

 2. FISKE Doğru Üniversiteye Girme Kılavuzu

  Üniversiteye giriş, stresli bir süreç olabilir. Hayalinizdeki okulu bulmak yeterince zordur. Ancak kabul süreçlerini de araştırmalısınız! Korkmayın. İki önemli üniversite kabul uzmanının tavsiyeleri doğrultusunda Fiske Doğru Üniversiteye Giriş Kılavuzu sevdiğiniz okulların listesini oluşturmanıza yardım edecek ve hayalinizdeki üniversitelere başvuru sürecinin her anında yanınızda olacaktır!

  Normal Fiyat: 34,00 ₺

  Special Price 24,00 ₺

 3. FISKE Üniversiteye Geri Sayım Kılavuzu

  1 numaralı çok satanlar arasındaki Fiske Üniversite Kılavuzu’nun yazarından Fiske Üniversiteye Geri Sayım kitabı, lise hayatınızın her döneminde birinci sınıftan mezuniyete kadar tüm üniversite hazırlık sürecine ilişkin her türlü sorunuzu kapsıyor ve hedefinize giden yolda kolay yapılacaklar listesini ayrıntılarına kadar açıklıyor. 10. ve 11. sınıfın standart testleri üzerinden İleri Düzey Yerleştirme (AP) sınıfları ve onur programları ile son yılın başvuru yazıları, başvuruları ve nihai kabul süreçlerine ilişkin 9. sınıftan itibaren tüm sorularınızın yanıtlarını Fiske Üniversiteye Geri Sayım Kılavuzu sayesinde kolayca bulacaksınız.

  Normal Fiyat: 16,00 ₺

  Special Price 11,50 ₺

 4. Astronomi 1

  1998’de Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünde sosyal bölümler için bir astronomi dersi açmaya karar verdik. Bu ders iki bölümden oluşacaktı. İlk bölümünün gözlemlediğimiz gökyüzünü, astronominin gelişimini ve Güneş Sistemini, ikinci bölümün de Güneş’ten başlayarak yıldızları, galaksileri ve evrendeki kara delikle gibi diğer ilginç gök cisimlerini kapsamasını planladık. Geçen zaman içerisinde Prof. Dr. İbrahim Semiz ile birlikte bu dersleri dönüşümlü olarak verdik. Hatta bir süre Yeditepe Üniversitesi de bizden aynı dersi Yeditepe Üniversitesi’nde vermemizi rica etti. Geçen zaman içerisinde öğrencilerimizin de katkısıyla güzel bir ders oluşturduğumuzu düşünüyorum. Elinizdeki bu kitap dersin ilk bölümünü sizlere anlatıyor olacak. Derste astronomiyle ilgili olarak anlattığımız her konuyu burada da bulabilirsiniz. Ancak derste gösterdiğimiz bazı uzun ya da kısa filmleri burada gösteremeyeceğimizden gene de eğer fırsatınız varsa Boğaziçi Üniversitesi’ndeki dersimizi takip etmenizi tavsiye ederim.

  28,00 ₺
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

   

4 Ürün(ler)