0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.
Astronomi 1

Astronomi 1

Hızlı Gözat

1998’de Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünde sosyal bölümler için bir astronomi dersi açmaya karar verdik. Bu ders iki bölümden oluşacaktı. İlk bölümünün gözlemlediğimiz gökyüzünü, astronominin gelişimini ve Güneş Sistemini, ikinci bölümün de Güneş’ten başlayarak yıldızları, galaksileri ve evrendeki kara delikle gibi diğer ilginç gök cisimlerini kapsamasını planladık. Geçen zaman içerisinde Prof. Dr. İbrahim Semiz ile birlikte bu dersleri dönüşümlü olarak verdik. Hatta bir süre Yeditepe Üniversitesi de bizden aynı dersi Yeditepe Üniversitesi’nde vermemizi rica etti. Geçen zaman içerisinde öğrencilerimizin de katkısıyla güzel bir ders oluşturduğumuzu düşünüyorum. Elinizdeki bu kitap dersin ilk bölümünü
sizlere anlatıyor olacak. Derste astronomiyle ilgili olarak anlattığımız her konuyu burada da bulabilirsiniz. Ancak derste gösterdiğimiz bazı uzun ya da kısa filmleri burada gösteremeyeceğimizden gene de eğer fırsatınız varsa Boğaziçi Üniversitesi’ndeki dersimizi takip etmenizi tavsiye ederim.

Yazar: Prof. Dr. M. Levent Kurnaz
Yayınevi: Aba Yayıncılık

Durumu: stokta mevcut

28,00 ₺

Detaylar

Astronomi genelde çoğumuzun ilgi duyduğu ama eğitimimiz sırasında pek fazla görmediğimiz bir konu. Bu kitabın amacı sizlere çevremizdeki astronomi konusunda bir genel kültür sağlayabilmek.

  1. Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Kendi Yorumunuzu Yazın

Bu ürüne kaç puan verirsiniz? *

  1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Müşteri Değerlendirmesi
Yayınevi: Aba Yayıncılık
Yazar: Prof. Dr. M. Levent Kurnaz
Çizer: Hayır
Çevirmen: Hayır
ISBN: 978-605-81926-6-9
Sayfa Sayısı: 199