0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.
Manga Fizik Kılavuzu

Manga Fizik Kılavuzu

Hızlı Gözat

“Sağlam bir tahmin olmadan,hiçbir büyük buluş yapılmamıştır.” ISAAC NEWTON


“Manga” serisi kitaplarından biri olan Manga Fizik Kılavuzu Newton Yasalarını odak noktasına alarak fizik bilimine giriş yapmak isteyenler için ideal bir rehber. Newton Yasalarını gerçek yaşamdan örneklerle veren kitapta Etki ve Tepki Yasası, denge, yer çekimi kuvveti, skaler ve vektörel büyüklükler, vektörel hız ve ivme, momentum, potansiyel ve kinetik enerji gibi pek çok önemli konu eğlenceli bir anlatımla, diyaloglar üzerinden veriliyor. Böylece, fiziğin zorlu bir alan olmasına dair kanıları da yok eden bir kitap olarak Manga Fizik Kılavuzu’nu çevirmenin önemli olduğu kanaatindeyim. Kitapta yer alan “Laboratuvar” kısımlarında ise konu özetlerini ve formülleri yine eğlenceli bir anlatımla ve kapsamlı olarak okuyabilirsiniz. Gamze Sart

Yazar: Hideo Nitta
Çevirmen: Gamze Sart
Yayınevi: Aba Yayıncılık

Durumu: stokta mevcut

Normal Fiyat: 40,00 ₺

Special Price 28,00 ₺

Detaylar

İncelemek istediğiniz şeyi doğru biçimde ‘’anlamak’’ için fiziği anlamanız kaçınılmazdır. Özellikle klasik mekanikte fizik yasalarının hareket eden süreksiz nesnelere nasıl uygulandığını anlamanız gerekir; ama ne yazık ki klasik ders kitapları bu tür hareketlere ilişkin yeterli resimleri neredeyse hiç barındırmaz.

Bu kitap, karikatür kullanarak bahsi geçen klasik ders kitaplarının sınırlarını fethetme teşebbüsünde bulunan bir eser. Karikatürler sadece basit çizimler değildir. Zaman akışını temsil edebilen anlatımsal ve dinamik araçlardır. Karikatürler aracılığıyla hareket halindeki değişiklikleri canlı bir şekilde anlatmak mümkündür. Karikatürler ayrıca katı yasaları ve gerçek dışı senaryoları bilindik, uygun ve anlaşılması kolay formlara dönüştürmektedir. Karikatürlerin eğlenceli iletişim araçları olduğunu söylemeye gerek var mı? Karikatürlerin bu yönünü de kitabımıza dâhil ettik.

  1. Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Kendi Yorumunuzu Yazın

Bu ürüne kaç puan verirsiniz? *

  1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Müşteri Değerlendirmesi
Yayınevi: Aba Yayıncılık
Yazar: Hideo Nitta
Çizer: Keita Takatsu
Çevirmen: Gamze Sart
ISBN: 9786058192645
Sayfa Sayısı: 248