0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Psikoloji Kitaplığı

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

   

9 Ürün(ler)

 1. Anksiyete Çağım

  Siz de anksiyete sorununu daha yakından incelemek, yazarın kendi yaşadıklarını tüm çıplaklığıyla anlattığı ve bu kitabı yazarak mutlu sona ulaştığı etkileyici hikayesine tanıklık etmek istiyorsanız.

  Normal Fiyat: 46,50 ₺

  Special Price 40,00 ₺

 2. Arabuluculuk ve Getirileri

  Bush ve P. Folger tarafından geliştirilen “ dönüşümsel arabuluculuk modeli“ ülkemizde, her sene mahkemelere taşınan yüz binlerce anlaşmazlığı, çekişmeyi ve ayrışmayı yüz yüze müzakere ederek yapıcı ve barışçıl olarak çözme kapasitesini güçlendirmek için bir fırsat ve araç olacaktır. Cezalandırıcı adalet anlayışından, onarıcı adalet anlayışına dönme çabalarına ışık tutacaktır.

  Normal Fiyat: 48,00 ₺

  Special Price 45,00 ₺

 3. Çocuk ve Ergenlerde Duygusal ve Davranışsal Bozukluklar

  Bu kitabın alanda yeni çalışmaya başlayan öğretmenler kadar güncel verilerle desteklenen tanı koyma ve müdahale stratejilerine önem vermesi nedeniyle alanda uzun süredir çalışmakta olan öğretmenlere ve uzmanlara da yararlı olacağını düşünmekteyiz.

  Normal Fiyat: 50,00 ₺

  Special Price 45,00 ₺

 4. Tıkanırcasına Yeme Bozukluğu ve Bulima İçin Diyalektik Davranış Terapisi

  Amacına uygun şekilde düzenlen bu kitap, diyalektik davranış terapisi adapte edilirken belirli sınırlar çizmek yerine okuyucuya geliştirilebilir bir zemin hazırlar. Bu yönüyle tedaviyi uygulamaya ve geliştirmeye teşvik eder. Açıklayıcı vaka örnekleri ve kanıtlar ile tedaviyi tüm ayrıntılarıyla sunarak farklı alanlardan okuyuculara hitap eden bu titiz çalışma özellikle alandaki uzmanlara klinik psikologlara, danışmanlara ve araştırmacılar için bir rehber niteliğinde olacak niteliktedir.

  Normal Fiyat: 50,00 ₺

  Special Price 45,00 ₺

 5. Uygulamalı Davranış ve Yardım Becerileri

  Bu kitapla ilk seanstan son seansa kadar, yardım ilşikisini yapılandırmanın yollarını gösteren bir haritaya sahip olacaksınız. Kitap boyunca ilişki kurma konusunda ilişkinin yapısını ve danışmanlık sürecini; anlama konusunda problemi analiz etmeyi, duyguları, düşünceleri iletişim ve eylemleri değerlendirmeyi; değişim konusunda ise tüm bu alanlarda yapılan müdahaleleri ve belirli teknikleri öğreneceksiniz.

  Normal Fiyat: 53,00 ₺

  Special Price 50,00 ₺

 6. Öğrenme Psikolojisi

  Kitapta öğrenme kuramlarının tarihsel temellerinden başlayarak güncel öğrenme yaklaşımlarına rahatlıkla geçiş yapılabilir. Alandaki bir profesör, öğrenme ile ilgili en son araştırma bulgularına bu kitapta ulaşabilirken; üniversite eğitimine yeni başlamış bir öğrenci de öğrenme ile ilgili en temel konulara rahatlıkla erişebilir.

  Normal Fiyat: 53,00 ₺

  Special Price 50,00 ₺

 7. Temel Psikolojik Danışma Becerileri

  Kılavuz niteliğindeki bu kitapta, danışmanlık becerileri kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Bu becerilerin kazanımını ve geliştirilmesini en kolay şekilde öğretme yolunu hedefleyerek uygulamacılara yardım ilişkisini nasıl kuracağına, geliştireceğine ve sonlandıracağına dair bir yapı sunuyor. Teorik bilgilendirmenin ardından verilen vaka örnekleri, diyaloglar ve etkinlikler ile danışman ve yardımcıların eğitimini ve pratiğini destekliyor.

  Normal Fiyat: 35,00 ₺

  Special Price 30,00 ₺

 8. Damdan Düşen Anne

  Damdan Düşen Anne, akademik veriler ile kişisel gözlem ve deneyimlerin harika bir sentezi. Kompakt bir üstün yetenekli çocuk ailesi rehberi.

  Normal Fiyat: 37,00 ₺

  Special Price 27,00 ₺

 9. Ah Şu Otizm

  Otizmli bir çocuğa en büyük yardım onun dilini anlamak ve ona içinde kendini rahat hissedeceği ortamları hazırlamaktır.
  28,00 ₺
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

   

9 Ürün(ler)